24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints
Certification
China HENGYANG ZK INDUSTRIAL CO., LTD certification
Customer Reviews
very good machine recommendation
—— Caroline
nice machine, thanks for your help
—— Richard
Your EPDM cold shrink tube is very nice, we will continue our cooperation
—— Jenny
Your team is very professional in cold shrink industry
—— Michelle
I'm Online Chat Now
24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints 24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints 24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints
Large Image :  24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints
Product Details:
Place of Origin: CHINA
Brand Name: ZKCS
Model Number: Customized size
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1000pcs
Price: Negotiation
Packaging Details: 50pcs or 100pcs/carton
Delivery Time: 10-20days
Supply Ability: 200000pcs/month
Contact Now Chat Now
Description
Material: Silicone Rubber Color: Customized
Type: Cold Shrink Thickness: Customized
Product Name: 24KV/630A Loadbreak Elbow Connector Application: Telecom And Power Electric Industry
Highlight:
Loadbreak Elbow Connector
630A Loadbreak Elbow Connector
Loadbreak Elbow Connector 24KV
Product name:
Coaxial cables Cable Joints 24KV/630A Loadbreak Elbow Connector T-Type Separable Connector
Desciprition.
Features:
1, built-in clay, double layer design, can bring double protection
2. Weatherproof protection;
3. Stable operation and long service life;
4. Easy installation. Pull complete.
5. Fast installation, a joint seal only 15-30 seconds
Product pictures for your reference.
24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints 0
24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints 1
24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints 2
24KV / 630A Loadbreak Elbow Connector T - Type Separable Coaxial Cables Joints 3
Electrical Performance
Description Technical Parameters
Rated voltage 20kV
Rated current 630A
5 minutes power frequency withstand voltage 81 kV
Partial Discharge Q≤10pC@30 kV
Lightning impulse withstand voltage 170 kV